YDS Kursu

YDS Kursu

YDS’ye hazırlanmak isteyen adaylar tamamen sınava yönelik olarak hazırlanan YDS kursu programlarımıza katılıp, etkin bir hazırlık süreci geçirebilir. YDS sınavının içeriği ve YDS kursu sürecimizden aşağıda bahsedilmiştir.

YDS sınavı ÖSYM tarafından adayın hedef dildeki okuduğunu anlama becerisini, kelime bilgisini ve dil bilgisini ölçmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. YDS sınavı başta İngilizce, Almanca, Arapça olmak üzere birçok dilde uygulanmaktadır. Sınav 80 adet sorudan oluşmaktadır ve 80 soru için sınav süresi 180 dakikadır. 100 puan üzerinden değerlendirilen ve yanlış cevapların doğruları götürmediği YDS sınavında her soru 1.25 puandır.

YDS sınavına girecek adaylar sınav başvurularını ve ödemelerini ÖSYM’nin sınav kılavuzunda belirttiği şekilde ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden yapabilir. Güncel sınav merkezlerine ise yine ÖSYM’nin web sayfası üzerinden ulaşabilir. Ülkemizdeki birçok devlet kurumu ve üniversiteler tarafından kabul gören YDS sınavının geçerlilik süresi dil tazminatı için 5 yıl iken, üniversiteler için geçerlilik süresi ise adayın başvuruda bulunacağı üniversite tarafından belirlenmektedir.

YDS sınavı nisan, eylül ve aralık ayı olmak üzere yılda 3 kez gerçekleştirilmektedir. Her yıl yapılan üç sınav içinde YDS kursu hazırlık programlarımız bulunmaktadır. Sınava yüz yüze hazırlanmak isteyen adaylar YDS kursu Ankara şubemizde eğitim alabilirken, Türkiye genelinden sınava hazırlanmak isteyen adaylar ise uzaktan öğretim yoluyla yds kursu eğitimlerimizden faydalanabilir.

YDS sınavı hakkında detaylı bilgi alabilmek için SSS sayfamızı inceleyebilirsiniz. YDS kursu programlarımızla ise hedefinize en hızlı ve en etkin yoldan ulaşabilirsiniz. YDS kursu Ankara şubemizden YDS kursu programlarımız hakkında detaylı bilgi alabilmek için lütfen iletişime geçiniz.