Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/ankyds/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673
Yabancı Dil Sınavı (YDS) | YDS Kursu

Yabancı Dil Sınavı (YDS)

YDS sınavı ÖSYM tarafından yılda 3 defa (İlkbahar, Sonbahar, Kış) gerçekleştirilmekte olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır. Sınav birçok dilde gerçekleştirilmektedir. Sınava en çok girilen diller ise; İngilizce başta olmak üzere, İngilizce, Arapça ve Almanca dilleridir.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı kelime soruları, paragraf soruları, eş anlam soruları, çeviri soruları, diyalog soruları gibi bölümlerden oluşmakta olup, 80 soru içermektedir. Her sorunun 1,25 puan değerinde olduğu YDS sınavı 100 puan üzerinden değerlendirilmekte olup, sınav süresi 180 dakikadır. Sınavdaki tüm sorular çoktan seçmelidir ve yanlış cevaplar doğruyu götürmez.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına genellikle yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen adaylar, KPSS ile birlikte Yabancı Dil Puanını belgelemesi gereken adaylar, dil tazminatı için YDS puanına ihtiyaç duyan adaylar, TUS ve DUS adayları girmektedir.

Sınav başvuruları internet üzerinden ya da sınav merkezlerinden gerçekleştirilebilir. 2019 yılı için YDS sınav ücreti 120 TL olup, ödemeler ÖSYM’nin sitesinden ya da sınav kılavuzunda belirtilen bankalar aracılığıyla yapılabilir.

Kurumumuzda yds kursu eğitimleri verilmektedir. YDS’ye giden yolda bizimle yürümek isteyen öğrencilerimiz YDS kursu Ankara şubemizle ya da online YDS Kursu merkezimizle iletişime geçebilir.