Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/ankyds/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673
YÖKDİL | YDS Kursu

YÖKDİL

YÖKDİL sınavı; Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı koordinesinde Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinin işbirliği ile düzenlenen Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında yapılan yabancı dil seviye belirleme sınavıdır. Öğrenci hangi alandan sınava gireceğine kendisi karar verebilir.

Sınav yılda 2 defa gerçekleştirilmekte olup, 2019 yılı için sınav ücreti 100 TL’dir. Yüksek lisans ve doktora için 5 yıl geçerliliği bulunan YÖKDİL sınavı, tamamı çoktan seçmeli beş seçenek içeren 80 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi YDS’deki gibi 180 dakikadır. İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde gerçekleştirilmek olan sınavın YDS denkliği bulunurken, IELTS, TOEFL ve PTE için denkliği bulunmamaktadır.

YÖKDİL sınav başvurusu ve sınav ücreti ödemesi internet üzerinden yapılabilir. Sınav sonuçları ise sınavdan ortalama 3 hafta sonra açıklanmaktadır.

YÖKDİL kursu eğitimlerimizle YÖKDİL sınavına eksiksiz hazırlanmak ister misiniz? Detaylı bilgi ve kayıt için arayınız.